Zle prve tankovanie

Informujte nás o vašich problémoch s fórom, prihlasovaním, webom či appkou...

04 Máj 2014, 19:50

Nazdar Oto,

nerozumiem ako chceš aby ti vyrátalo priemernú spotrebu na 100km po prejdení jedného jediného kilometra.. Čo to je za údaj? Ako si predstavuješ ošetriť soft tak, aby ti vyplul nejaké použiteľné čislo.?

Ako som ti písal predtým, vykašli sa na nejakých 6 km pri kúpe auta. Do registrácie si napíš 7km a plná nádrž. Ako prvé tankovanie si potom zadaj tých 627km a priemerka sa bude vyrátavať OK.
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

04 Máj 2014, 20:44

soft by si mal osetrit hlavne tym ze si tam kazdy zada sam kolko odjazdil s tou nadrzou resp. tym palivom ktore natankoval a vtedy ti vyratam aj na 1km s palivom 1%.

no ale potom nebudem mat registrovanu prvu nadrz a teda aj cenu o co mi celu dobu ide.a ak si mam registrovat prvu platbu pri odo 627 tak mi to nebude sediet.skusal som dat v registracii 0km a 1% v nadrzi co je 0,53l ktore mi podla mojjich doterajsich vypoctou stacia na prejdenie 7,571km ale aj ked zadam prve tankovanie pri 7 alebo 8 tak to nevyrata.preco?myslel som ze mi poradis sposob ako mat zaregistrovanu prvu nadrz aj jej cenu pri km podla realnej hodnoty ktoru ukazuje ODO
speed001
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 24 Apr 2014, 22:22

04 Máj 2014, 21:25

Je dôležité si uvedomiť, akú chybu ti vypisuje pri prvom tankovaní:

Obrázok

Soft proste neráta s tým, že niekto si bude chcieť vyrátať spotrebu po prejdení jedného kilometra. Takýto údaj je teoreticky možné vyrátať ale prakticky je jeho význam nulový. Reálne sa môžme baviť o spotrebe paliva na jeden km až spriemerovaním desiatok evidovaných tankovaní.

Ale späť k problému: Ak to je teda pre teba nutné, pri registrácii si zadaj 6 km pri kúpe a prvé tankovanie 7km do plnej. Budeš mať tak evidovaný náklad na vozidlo. Na priemernú spotrebu sa však budeme musieť bližšie pozrieť a pravdepodobne vymyslieť nejaké pravidlo na výpočet pre ľudí, čo si kúpia a zaevidujú funglovku. Soft momentálne na takéto niečo nie je nastavený.
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

05 Máj 2014, 16:47

no takze som to pochopil spravne aj som si to vsetko zadal spravne ale soft neni nadstaveny na to ze mam funglovku.vdaka za pomoc a vobec mi to nevadi len som chcel vediet preco a kde je chyba..
speed001
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 24 Apr 2014, 22:22

09 Jan 2015, 23:25

ahojte uz je ten soft dako nastaveny na prve tankovanie pri novom aute pretoze ma caka tento isty problem
radino
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 09 Jan 2015, 20:47


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť