Priemerná spotreba benzín/LPG

Informujte nás o vašich problémoch s fórom, prihlasovaním, webom či appkou...

12 Jún 2014, 23:01

Ahoj,

ja som sa rozhodol po dlhych 4 rokoch, ze najdem nahradu za spritmonitor, po X-ty krat som naimportoval udaje a snazil som sa ich zmanipulovat tak, aby bol import co najpresnejsi. Vsetko je importovane OK, neviem ako to realne bude fungovat (asi budem na skusku vyplnat obe aplikacie) ale uz teraz vidim zaujimavu vec a to fakt, ze mam priemernu spotrebu cca 7.8 litra, podla spritmonitoru je to 11.26 LPG + 1.15 N95 (kedze tam zobrazuje oba udaje zvlast) - po natiahnuti dat do mobilnej app (WP8.1) mi to dokonca ukazuje len 3.79??

moj navrh teda .. nedalo by sa to spravit tak, ze primarne palivo by sa pocitalo LPG a pri zadavani paliva by som posuval len LPG nadrz a benzinova by ostala napr. na rovnakej hodnote ako predosla? V podstate pri cerpani aj LPG, ked to zapisujem tak vidim cca kolko mam benzinu, cize doladit sa to orientacne da. No zobrazenie spotreby LPG prepocitanej na benzin je dost matuce. ono najlepsie by bolo prepocitavat obe paliva zvlast, no to by bol predpokladam velky zasah do systemu.

inak, vobec som nepochopil vyznam tych posuvnikov na nadrz, ale verim, ze viete co robite :) na spritmonitore som jednoducho oznacil cerpanie za ciastocne, ktoreho pocet km a litrov sa pripocital k najblizsiemu plnemu cerpaniu a bolo vybavene, spotreba mi doteraz sedi (no vzdy vyplnam vsetky cerpania, ani raz sa mi nestalo, aby som nejake vynechal..)
PetOOOO
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 08 Mar 2013, 11:23

13 Jún 2014, 14:37

ako pisete ak by sme mali pocitat separatne LPG a benzin spotrebu , je to obrovsky zasah do systemu,
aktualne to bolo navrhnute tak, ze to malo ukazovat stav ako keby benzinu ponizeneho LPGckom, aby clovek si mohol povedat ze chodi priklad z vozidlom ako keby to hovoril kamaratovi co ma 5l spotrebu lebo, ak mu to povie dvoma udajmi aj tak to kazdeho zaujima z pohladu bezinu kolko to je...

ohladne posuvnikov stavov nadrze , su potrebne, pretoze my ako prevadzkovatelia nemozme dopredu predpokladat ci budete jazdit len na LPG alebo len cisto benzin. Pri tankovani sa prave ten udaj vzdy zapisuje pretoze stav sa meni na oboch nadrziach nie len na jednej, takze aby sme trvale vedeli podchycovat udaje a vypocitavat spravne vysledok.

Ten WP si preverime, preco tak malo to ukazuje...
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

16 Jún 2014, 15:10

no tak problem s WP je moja chyba, a zaroven otazka :)

na webe vidim spotrebu 7,59 litra
vo WP vidim spotrebu pri vozidle 3,79 litra, na zalozke Benzin vidim 3,79 litra, na zalozke LPG vidim 10,47 litra (co je zaujimave, ved tu to pocita pre kazde zvlast :) )

problem ale tiez bude v mojich importovanych datach. neviem preco, ale pociatocny stav cca 195000, aktualne posledne cerpanie pri 263000, importovane zo spritmonitoru a tu mi to ukazuje ze uz mam nalietanych 317000 (121000 zaevidovanych v app). zjavne tam budem mat niekde chyby, kedze aj ceny za km mam minimalne v minuse :/
PetOOOO
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 08 Mar 2013, 11:23

Re: Priemerná spotreba benzín/LPG

16 Jún 2014, 15:49

to je cely ten problem, ze to treba skontrolovat vzdy riadne po importe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

22 Dec 2014, 19:54

Zdravim,
vraciam sa po dlhsel dobe. Nechcem moc kritizovat, ale konecne som pochopil ako to pocita. A podla mna uplne zle. Ak si vyratam spotrebu rucne (ci na konkurencnom CZ portali), tak je mozne zistit rozdiel v spotrebe kludne aj 1-2 litre. Problem je v tom, ze cely vypocet sa odvija od mnozstva benzinu v nadrzi, ktore je len velmi priblizne a vobec neberie do uvahy mnozstvo natankovaneho LPG. Ak na nejakych 1000 az 1500km miniem benzinu za cca 20€ a z toho sa ma ratat, tak je to strasne nepresne.

Mozno by nebolo od veci pridat moznost do menu, kde by som si vybral z coho mi ma ratat spotrebu - ci z plynu, alebo benzinu. Je mi jasne ze nikdy to nebude presne, ale presnost by sa vyrazne zlepsila.

A druha vec: U cechov to maju napr. poriesene tak, ze pri vyplnani tankovania zaskrknem "do plna", napisem kolko som natankoval a ono si dorata kolko som mal pred tankovanim v nadrzi. Ak mam takto za sebou viacej tankovani plyn-plyn tak je vypocet presny by som povedal takmer na 100%.
ferguson
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12 Apr 2014, 21:45

05 Feb 2015, 20:37

Neviem či niečo zadávam zle ale stále keď tankujem na tej istej čerpačke aj benzín aj lpg tak mi nenapíše spotrebu pri jednom tankovaní.Píšem stav tak v akom sa momentálne nachádza auto.Čiže prídem na čerpačku natankujem 36l LPG napíšem stav tachometra 5000km,benzín stav nádrže po natankovaní 20%,LPG stav nadrže po natankovaní 100% do plna.TU napiše spotrebu napr 7l.Teraz idem hned natankovat aj benzín a zadam tiež skutoční stav čiže natankujem 10l benzínu stav tachometra ten istý ako pri lpg 5000km,stav nádrže benzín po natankovaní 38% a stav LPG 100%.Ale pri tomto tankovaní mi už nenapiše spotrebu.Ked potom tankujem dalej tak je to ok.Aj ta spotreba sa mi zdá celkom realna.A ešte jedna otázka aký objemLPG nadrže mám zadať pri mojom aute kedže ma skutočný objem 49l ale natankujem do nej maximalne 38l.Tuším že 20% sa necháva prázdne kôli tlaku.Ak môžete a ak máte trochu času, tak si pozrite moje auto či to tam maám zadané správne.Ďakujem
vasobra@gmail.com
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 02 Feb 2015, 22:00

07 Feb 2015, 08:55

vasobra@gmail.com píše:.Ak môžete a ak máte trochu času, tak si pozrite moje auto či to tam maám zadané správne.Ďakujem

neviem v akej platforme robite a neviem vas ucet, mate to zjavne pod uplne inym loginom, pretoze v tomto co pisete nemate ziadne data
Ohladne velkosti nadrze, udava sa to z technickej specifikacie vozidla
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

07 Feb 2015, 08:57

ferguson píše:A druha vec: U cechov to maju napr. poriesene tak, ze pri vyplnani tankovania zaskrknem "do plna", napisem kolko som natankoval a ono si dorata kolko som mal pred tankovanim v nadrzi. Ak mam takto za sebou viacej tankovani plyn-plyn tak je vypocet presny by som povedal takmer na 100%.

U nas je posuvatko objemu nadrze po natankovani, to sluzi presne na to co pisete ...
spotreba je akysi mix benzinu a plynu, doteraz sme nevymysleli nic lepsieho , ak mi poviete ako to mame riesit a bude to lepsi vypocet som za.
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

07 Feb 2015, 12:32

Tu vám posielam odkaz na auto ktore mám u vás zaregistrované http://opel-astra.spotreba.sk/opel-astr ... 36123.html .Zrejme niečo zle zadávam ale neviem čo.Ešte by bolo hádam dobre keby sa zadávalo všetko naraz pri jednom tankovaní.To znamená že ked idem tankovať naraz na tej istej čerpačke aj plyn a aj benzín tak pridám len jedno tankovanie a v nom už bude všetko upravené tak že typ paliva bude benzín aj LPG,natankované množstvo a cena bude jedno pre LPG a jedno pre benzin,stav tachometra bude ten ístý pre oba a stav nádrži ostane tak ako máte.Inak neviem presne ako ste prišli na to prepočitávanie ani ma to moc nezaujíma ale priemerná cena paliva vychádza skoro presne ako ked som to rátal aj ja.A dakujem za doplnenie Srbska.Zatial sa čerpačky čo som doplnil nezobrazuju medzi č.stanicami ,zrejme ste to ešte neaktualizovali.Táto vaša stránka sa mi zdá celkom fajn ,tak vám želám veľa energie pri jej zdokonalovaní.
vasobra@gmail.com
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 02 Feb 2015, 22:00

07 Feb 2015, 20:44

Zdravím ja som to vyriešil, tak že som si urobil dve autá a v jednom tankujem benzín a v druhom iba LPG. A tak mám presnú spotrebu benzínu, ktorého tankujem málo, a viem presnejšie koľko som tankoval priemerne plyn. :mrgreen:
aaaiki
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27 Jún 2013, 00:11


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť