Priemerná spotreba benzín/LPG

Informujte nás o vašich problémoch s fórom, prihlasovaním, webom či appkou...

Priemerná spotreba benzín/LPG

22 Dec 2013, 04:14

Ako riešite priemernú spotrebu pri benzín/plyn? Stále tankujem LPG ale mám jeden údaj o tankovaní benzínu do plna. Pri štartovaní v zime spálim aj trochu benzínu, takže istá spotreba benzínu na 100km tam bude ale vzhľadom na spotrebované LPG bude veľmi nízka. Ako s tým teda počítate? Povedzme, že raz za 3000l LPG natankujem 60l benzínu. To by mohla byť spotreba benzínu 0,24l/100km pri spotrebe 12l LPG. Spravíte z toho teda priemernu 12,24 ale to nevezmete do úvahy, alebo ako? Keď ešte uvážime, že cena benzínu je dvojnásobna, miešať by sa to nemalo.

Taká úvaha na zamyslenie :) Asi by bolo fajn zobrazovať každý údaj zvlášť.
rak.marius@gmail.com
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29 Okt 2013, 13:53

23 Dec 2013, 22:30

bola to naozaj dilema, ako toto vyriešiť aby všetci boli spokojní.
Vyriešili sme to tak že výpočet spotreby na benzín odzrkadľuje reálnu spotrebu benzínu poníženú o LPG spotrebu, čiže celková spotreba bude vždy lepšia ako klasické vozidlo bez LPG a mala by odzrkadlovať reálnu hodnotu spotreby benzínu ako keby ste nemali LPG, predpokladali sme že tento údaj je najzaujímavejší z pohľadu užívateľa ktorý zvažuje ci ísť do splyňovača.
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

28 Apr 2014, 15:43

Priznam sa, ze som to moc nepochopil. Dalo by sa to este raz vysvetlit?
Vyslednu spotrebu co mi ukazuje mam teda benzin? Ak som to tak pochpil, tak to je dost zbytocne, nie? Ked 95% casu jazdim na LPG...

A k tomu mam aj tip, pri zadavani tankovania, po vybere ci tankujem benzin/plyn, by mohlo ukazovat len jednu tu kolonku, podla toho co tankujem. Je to tam take, ze si to "ziada vyplnit" aj ked som to palivo akurat netankoval.
Jo a celkom by ma potesilo ak by sa niekde cez webove rozhranie dal zobrazit graf spotreby (za predpokladu ze uz take nieco nieje a ja som to nenasiel)

Dik
ferguson
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12 Apr 2014, 21:45

29 Apr 2014, 23:10

ano, je to akokeby spotreba benzinu, ak tankujete len LPG, tak neviem ci budete spokojny z grafu, pripadne neviem co by ste tam chcel zobrazit, dajte nam navrh...

to pri tom pridavani si myslim ze je v poriadku, vyplnite to co tankujete, vela krat sa stava ze sa tankuje aj oboje, takze by sme to tam ponechali radsej...

grafy na web dorobime ....
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

01 Máj 2014, 10:16

A nedalo by sa nejako nastavit aspon, ze ked vyplnam tamkovanie, tak to co aktualne netankujem by ostalo na tej hodnote ako bolo pri poslednom tankovani? Lebo aspon mne to automaticky dava "doplna" a potom musim rozmyslat kolko mam toho vlastne v skutocnosti, alebo kolko som mal naposledy a tak... Pripadne by mozno stacilo to nastavit tak, ze v rolovacom zozname, kde vyberam benzin/plyn tak by mohla byt este tretia polozka "oboje" a podla toho by sa tam zobrazovali tie posuvace.

Co sa tej spotreby a grafu tyka sam neviem dobre vysvetlit, lebo netusim ako to dokaze vyratat spotrebu benzinu, ale keby sa dalo nieco opacne, ze bude odratavat spotrebu benzinu a ukazovat spotrebu LPG. No a potom by sa z toho urobil graf, kde by sa zobrazovali spotreby medzi jednotlivymi tankovaniami. (Pripadne mozno by si dotycny vedel vybrat, ci chce zobrazovat graf a pocitat spotrebu benzin alebo LPG)
ferguson
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12 Apr 2014, 21:45

Re: Priemerná spotreba benzín/LPG

03 Máj 2014, 08:27

myslite aby samo vedelo odmeriavat nadrz paliva lpg a benzinu , aby nedavalo len 100%?
ono to tak je ze ked natankujete menej tak podlakm a objemu nadrze prepocita vysledny objem nadrze, avsak pri kombinacii benzin/lpg to je velmi tazko vyratat

ohladne tych grafov, pokusime sa tam nieco vylepsit do buducna...


Sent from my iPad using Tapatalk
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

03 Máj 2014, 13:41

Ani by to nemuselo odmeriavat, ale podla mna by stacilo aby tam ukazovalo stav ako pri poslednom tankovani. Takto hodi 100% a ak si to clovek nevsimne (napr. ze sak benzin som netankoval) tak vyjde brutalna spotreba :lol:
ferguson
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12 Apr 2014, 21:45

Re: Priemerná spotreba benzín/LPG

04 Máj 2014, 12:22

Cize dat pri lpg stav tachometra ako pri benzine?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

04 Máj 2014, 13:00

Toto myslim. Ze ak tankujem len LPG tak bud nech moznost "Stav benzinu" nieje pritomna, alebo nech je tam aspon stav taky ako som zadaval naposledy. Takto tam dava automaticky 100%.
Obrázok
Podla mna by bolo najlepsie keby je v moznosti Palivo:
-benzin
-LPG
-benzin+LPG

a podla toho by ukazovalo tieto posuvace na zadavanie mnozstva natankovaneho paliva.
ferguson
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12 Apr 2014, 21:45

05 Máj 2014, 17:27

Takze nie, nemozme to spravit, bolo by to horsie....

pretoze ked clovek jazdi na benzin + lpg, tak vlastne mina stale aj jedno aj druhe ak ked v urcitych pomeroch, pri tankovani by mal vzdy upravovat slajder stavu boch nadrzi, to je jedno co tankuje...
ak tie nadrze zrusime, tak to nebude spravne pocitat spotrebu.
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť