Zmena ceny PHM

Informujte nás o vašich problémoch s fórom, prihlasovaním, webom či appkou...

Zmena ceny PHM

10 Jan 2019, 17:28

Pekný deň, môžem ako bežný užívateľ nejako zmeniť aktuálnu cenu nejakého paliva na konkrétnej čerpacej stanici? Ďakujem za info
Salves
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 10 Jan 2019, 17:09

14 Jan 2019, 02:58

Taky by mě tohle zajímalo. A ještě jak přidat čerpací stanici nebo ji popřípadě přejmenovat. (Když jsem projížděl seznam stanic v okolí tak jich spousta není, změnila majitele, změnila se cena, některé jsou vícekrát).

A nebo se to dá změnit jen když napíšu záznam o tankování na té konkrétní stanici?
Bee84
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 23 Máj 2015, 08:01

15 Jan 2019, 20:02

Dobry den,

Na cerpacie stanicu a ceny PHM tu mame taky maly machine learning. Ak viacero uzivatelov prida novu cerpacu stanicu do zoznamu vlastnych cerpacich stanic, a ak sa takato cerpacia stanica nenachadza v nasej public kniznici, povazuje sa za overenu a prida sa do zoznamu pre verejnost.

V opacnom pripade riskujeme, ze ak by sme zobrazovali vsetky cerpacie stanice zadane uzivatelmi, mali by sme v udajoch neporiadok a neexistujuce cerpacie stanice.

Rovnake plati aj pre cenu PHM na kazdej cerpacej stanici. Opat tento udaj berieme zo zaznamov uzivatelov a na zaklade zadanych tankovani aktualizujeme aj ceny PHM na cerpacich staniciach. Opat to vsak nemozeme brat z jedneho tankovania jedneho uzivatela, ale priemerom tankovani viacerych uzivatelov za iste casove obdobie, aby sme zabezpecili co najpresnejsie udaje o cenach PHM. V opacnom pripade by sme opat narazali na problem, ze pri zle zadanom alebo zamerne zle zadanom tankovani by sa nam zobrazovali nerealne ceny paliv.

V oboch pripadoch to nechavame na samotnych uzivateloch, ktory kolektivnym zbieranim udajov aktualizuju nase kniznice cerpacich stanic a ceny PHM.

Prva cast mojej odpovede sucasne odpoveda na Vasu otazku. Ak sa cerpacia stanica, na ktorej tankujete este nenachadza v zozname nasich cerpacich stanic, jednoducho si ju pridajte do svojho vlastneho zoznamu cerpacich stanic. Viete si tak evidovat tankovania na tejto cerpacej stanici rovnako, ako keby ste si ju vybral z nasho public zoznamu.
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

16 Jan 2019, 00:30

Děkuji za odpověď,
to o tom učení se nových stanic jsem se potom na foru ještě někde dočetl.

Zkoušel jsem přidat stanici, měl jsem kliknout na mapku. Přiblížil na max a klikám a klikám a stále se nechce tak nějak označit nějaký bod? Je to jen chyba u mě v prohlížeči ( Opera ) a nebo je závada na mém přijímači?
Bee84
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 23 Máj 2015, 08:01

16 Jan 2019, 00:41

Na jednej strane je sice problem s mapou, ktoru musime aktualizovat, no aj napriek tomu zadanie lokality funguje.

Ked kliknete na Pridat novu stanicu, na obrazovke vidite zelenu sipku. Tu musite posunut na miesto, kde sa dana stanica nachadza..

Ak zozoomujete mimo tejto zelenej sipky, tak ju stratite a stanica nejde oznacit :)

Cize najprv posunte zelenu sipku priblizne na miesto, kde sa cerpacka nachadza a az nasledne zoomujte na toto miesto
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

16 Jan 2019, 00:57

Ano je to tak a funguje to. Super. Nenapadlo by mě že mám vzít zelený bod a někam ho posouvat.

Pro příště jsem moudřejší.
Konečně jsem si přidal do oblíbených stanici která tu sice je ale pod starým jménem. Tak snad se časem objeví jako oficiální

Děkuji
Bee84
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 23 Máj 2015, 08:01

16 Jan 2019, 01:12

Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť