typ paliva, aditivum

Tu prijímame vaše návrhy na vylepšenie našich appiek, prípadne webu spotreba.sk

typ paliva, aditivum

07 Máj 2014, 09:03

ahojte,

este by som pridal do tankovania polozku typu paliva popripade moznost pridania aditiva a akeho ...
z dlhodobeho hladiska to moze pekne ukazat ze ked som jazdil na takom a takom palive tak spotreba bola lepsia alebo horsia alebo sa nieco na aute rovnako pokazilo a tak ...
a potom moznost tvorby grafov napriklad, nejaky filter ze ked som tankoval na tej a tej pumpe tak tam som mal taku spotrebu a ked na inej tak taku, s takym palivom taku a tak ...
pri kratkodobom tankovani to nema moc zmysel ale ked tu ma niekto zaznamy o tankovani za poslednych par rokov a xyz tisic kilometrov tak to moze byt pekny ukazovatel, alebo napriklad aj na celej stranke co mate statistiky tak tam by sa to mohlo tiez spocitavat ze:
nasi uzivatelia najazdili na palive "super tank diesel" tolko km s takou spotrebou alebo s takymito problemami ...
Obrázok
petel99
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 03 Mar 2013, 08:31

07 Máj 2014, 22:48

k typom paliva, uz davnejsie som sa zamyslal to tam poriesit, ale potom ta idea stroskotala kedze som zistil ze kazda cerpacka ma ine nazvy paliva a ine pomenovania, ak sme schopni tie typy zlucit do par podstatnych zmysluplnych a pouzitelnych kategorii tak to ma zmysel inak nie

ohladne aditiv, neviem ako to ovplyvnuje spotrebu ale myslim si ze agresivnejsia jazda a iny typ a rozmer pneumatik ovplyvnuje viac spotrebu ako nejake aditiva ....
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

10 Máj 2014, 06:51

admin píše:ohladne aditiv, neviem ako to ovplyvnuje spotrebu ale myslim si ze agresivnejsia jazda a iny typ a rozmer pneumatik ovplyvnuje viac spotrebu ako nejake aditiva ....

Plně souhlasím, vlastní zkušenost když sem dostal k narozkám pixlu VIFu a vyzkoušel si to ;) S tou naftou by to šlo jen u velkých prodejců, např. Shell, OMV atd. I ti ale občas pozmění název paliv :)
O II Combi 1.9 TDI PD 77 kW BKC MR06
Obrázok
šulda
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 13 Okt 2013, 16:39

Re: typ paliva, aditivum

16 Máj 2014, 15:00

Cize musime fakt velmi vela zvazovat ako to spravit aby nam to ludia neskritizovali este viac ked to urobime.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

26 Sep 2014, 17:00

Pripajam sa. Mozno by bolo dobre tie kategorie spravit ako maju na natankuj.sk, napriklad benziny 95, 98 a 100 oktanove.
mehturt
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 24 Apr 2013, 22:44

Re: typ paliva, aditivum

26 Sep 2014, 22:30

ano, toto je jedina cesta cez oktany, ale davam si otazku ma to zmysel to robit? Aky?


Sent from my iPad using Tapatalk
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

Re: typ paliva, aditivum

27 Sep 2014, 18:07

Ja si napríklad značím typ paliva do poznámky tankovania. Stačilo by mi, keby Windows aplikácia mala na políčku poznámky funkciu automatického dopĺňania podľa toho, čo som už v minulosti do tohto poľa zadal.

Sent from my Surface Pro 3 using Tapatalk
Obrázok
HuboSK
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 13 Jún 2013, 23:11

Re: typ paliva, aditivum

29 Sep 2014, 21:30

len ta poznamka nesluzi len na typ paliva, tam moze byt cokolvek, ale myslim ze tie oktany tam zakomponujeme v buducnosti ...


Sent from my iPad using Tapatalk
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

Re: typ paliva, aditivum

29 Sep 2014, 23:10

To mi je jasné, že poznámka slúži na čokoľvek. Ale to dopĺňanie textu (našepkávač) by boli fajn. Také ako keď píšete do adresného riadku v prehliadači, že podľa toho čo píšete, vám to ponúka doplniť zvyšný text. Pri opakujúcej sa poznámke, by tak stačilo zadať prvých pár písmen...

Sent from my Surface Pro 3 using Tapatalk
Obrázok
HuboSK
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 13 Jún 2013, 23:11

30 Sep 2014, 10:16

Napriklad ked tankujes vecsinou 95 a obcas 98 alebo 100, skresluje to statistiku (graf) cien benzinu.
mehturt
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 24 Apr 2013, 22:44


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť