spotreba podla cerpacích staníc

Tu prijímame vaše návrhy na vylepšenie našich appiek, prípadne webu spotreba.sk

spotreba podla cerpacích staníc

31 Jan 2015, 12:28

Dobry den. Chcel by som sa spytat ci by nebolo mozne spravit aj nejaku funkciu spotreby podla cs.
Priklad:
Tankujem vzdy az na rezerve aby spotreba vychadzala co najpresnejsie. Tankujem na Slovenku aj v Rakusku. Styl jazdy mam stale priblizne rovnaky. A pri tom mi spotreba v Rakusku vychadza priemene okolo 5,4 l/100km a po natankovani na Slovenku priblizne 6,0 l/100km.
Mmozno by to uivatelom napovedalo viac o kvalite tankovaneho paliva a vedeli by si lepsie vybrat. Neviem si to nejako technicky predstavit ale mohlo by to vyzerat aj nejak takto:

Slovnaft. tankovanie 10X priemerna spotreba 5,0 naklady na 1km xxxx
Shell. tankovanie 12x primerna spotreba 5,1 naklady na 1km xxxx
Dakujem za zvazenie mojho navrhu.
mibo26
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 17 Okt 2014, 13:28

02 Feb 2015, 12:22

Dobrý deň,

svojím spôsobom sa dá nakódiť všetko. Ide skôr o to, ako to spraviť, aby to malo aspoň nejakú výpovednú hodnotu.

Ak by sme to chceli priradiť plošne všetkým CS, aby to svietilo ako štatistika pri každej čerpačke, šlo by to len veeeeelice ťažko spraviť objektívne. Do takéhoto výpočtu zasahuje príliš veľa premenných.

Každopádne, takáto myšlienka nie je zmietnutá zo stola. Ak sa nám pre ňu podarí nájsť vhodné využitie, jej princíp môže byť v budúcnosti použitý.

Ďakujeme za podnet ;)
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť