nefunguje zaloha

Informujte nás o vašich problémoch s fórom, prihlasovaním, webom či appkou...

nefunguje zaloha

25 Dec 2013, 22:46

Ahojte,
stiahol som si appku, zaregistroval som si konto, v telefone som si pridal auto, vyplnil vsetky povinne udaje. Pridal uz 2 tankovania. Automaticka zaloha povolena, par krat som skusal uz aj manialne a na webe stale... pocet aut = 0.
duchan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 21 Dec 2013, 12:49

02 Jan 2014, 10:46

Ja mam taky isty problem. App v mobile mi pri moznosti zaloha udajov na server ale pise, ze "Udaje sa nepodarilo odoslatô. Som pritom 100% online, maily a webka funguju. co s tym? Skusal som sa uz aj odhlasit a prihlasit niekolko krat. Zaujimave je, ze sa mi na server prenieslo 1 auto a zopar tankovani, ale od 17.12.2013 nic. Ziadne dalsie tankovania a ani dalsie auto, ktore som si v app pridal ...
raf@kvatro.sk
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 14 Dec 2013, 02:35

07 Jan 2014, 10:51

Mrzi ma, ze stale sa tu nenasiel admin, ktory by na tento problem reagoval. Pre mna sa momentalne app stala nepouzivatelna. Neviem co robit dalej. V mobile mam 2 auta, jazdy ... ale nic sa mi neprenasa na server ... ma vyznam este pouzivat tuto aplikaciu?

Prave som prisiel na problem. Takze, ak vypisem udaje na server (v pc priamo na strankach sporteba.sk), tak sa mi udaje zosynchronizuju do mobilu. Opacne mi to ale stale nefunguje. Porad, ADMIN, pls!!! VDAKA! mam WP 8
raf@kvatro.sk
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 14 Dec 2013, 02:35

07 Jan 2014, 13:01

odpoved pre uziv. duchana:

[zcar-1-Z_FUEL] => Nespravne-zadane-udaje
cize vozidlo nema zadany typ paliva, ale pozor ak to je z alternativneho konfiguratoru, tak udaje nebudu aj tak zakladane a toto je zrovna ten pripad, takze prestavte to do toho primarneho konfiguratora, verim ze tam ten passat bude.

odpoved pre raf@kvatro.sk:

v logoch nevidim ziadny problem pri synchronizacii, posledna obnova dat z webu je 07.01.2014-09:57:54.
K zadavaniu takto: treba si jasne zvolit metodu ako budete zadavat udaje, ci vsetko na webe alebo vsetko cez mobil, ak sa to bude kombinovat logicky data nebudu synchronne.
Ak neprechadzalo nejake vozidlo, nemohli ani tankovania, cize toto treba doriesit, typujem to na alternativny konfigurator ktory je nastaveny pre to dane vozidlo (v tom sa zial data nemozu zalohovat na server) ...


Inak ospravedlnujem sa za to ze sme nejak zamrzli v komunikacii na fore, nikto ma totiz neinformoval, standardne na email odpisujem max do hodky.. Este raz sa ospravedlnujem za problemy s tym spojene...
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

08 Jan 2014, 14:03

isel som cez android app.
vybral znacku, typ ...atd.. az mi ponuklo cely zoznam modelov daneho auta. tam som si vybral a ulozil.

po vasom prispevku som ale skusal editovat moje uz vytvorene auto. nanovo typ, model ... z ponuknuteho zoznamu po vybere vymaze vacsinu info - model, typ, palivo ... potom po ulozeni neodzalohuje. Skusal som viac typov a nie kazdy mi odmazal info o aute. Ked ostali, odzalohovanie prebehlo ok.
duchan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 21 Dec 2013, 12:49

08 Jan 2014, 19:27

Nuz, trochu som to nepochopil ...

takze takto. Pouzivam mobil s WP 8, myslel som si, ze ked si zadam udaje cez mobil (napriklad na benzinke, alebo jazdy priamo v aute) a dam si poslat data "Zaloha udajov na server", tak sa mi data prenesu aj na WEB. No a ked budem v kancelarii, alebo doma alebo niekde na PC a budem nahodou zadavat jazdu alebo nieco na PC, tak som si myslel, ze to zosynchronizujem "Obnova udajov z WEBU". Nefunguje to teda takto?
otazka 2 kde si mam zvolit ci vsetko na webe alebo na mobile? nechapem celkom potom funkciu tejto synchronizacie, ked z webu na mobil to ide a opacne nie ...

Dakujem za vysvetlenie.

Raf
raf@kvatro.sk
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 14 Dec 2013, 02:35

08 Jan 2014, 19:56

to duchan:

pri uprave vozidla, tam je kategoria, este pred znackou:

Automobil
Automobil(Alternativa)
Motocykel
ta alternativa nie je zalohovana pretoze to ma ine ciselniky,
cize pozrite sa este raz ci to nejde nahodou cez tu alternativu...

vidim tam v logoch len jedno vozidlo , ktore je cez dobry konfigurator
VW Passat 2.0 TDI Business - 103.00kW [2007] ???
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

08 Jan 2014, 20:01

raf@kvatro.sk píše:Nuz, trochu som to nepochopil ...

takze takto. Pouzivam mobil s WP 8, myslel som si, ze ked si zadam udaje cez mobil (napriklad na benzinke, alebo jazdy priamo v aute) a dam si poslat data "Zaloha udajov na server", tak sa mi data prenesu aj na WEB. No a ked budem v kancelarii, alebo doma alebo niekde na PC a budem nahodou zadavat jazdu alebo nieco na PC, tak som si myslel, ze to zosynchronizujem "Obnova udajov z WEBU". Nefunguje to teda takto?
otazka 2 kde si mam zvolit ci vsetko na webe alebo na mobile? nechapem celkom potom funkciu tejto synchronizacie, ked z webu na mobil to ide a opacne nie ...

Raf


ano chapete to spravne, aj na to bol ten backup vytvoreny, len moc neodporucam toto riesenie, pretoze lahko sa Vam stane ze potom ked pojdete znova na benzinku pred tym vsetkym a na webe ste porobili zmeny, zabudnete dat v appke restore, teda obnovu dat, cim sa mali stahnut posledne zmeny z webu, ak to proste nedate tak tam budete mat posledny stav z appky kde tie veci chybali, proste lahko si to rozhodite

otazka2:
ide to aj hore aj dole, len moc neodporucame toto riesenie, iba pre tych co realne vedia co robia, lebo ak by sme to ludom ukazovali alebo im to propagovali tak , urcite sa stretneme s problemami...
Primarne zaloha bola pre zabezpecenie zalohy dat, pretoze napr. zmenite platformu a ste v keli, nemate ziadne data nic... tu vieme pohodlne prechadzat medzi platformami, a mame kazdy log, takze stale sa vieme dostat k datam... Ak by take nic nebolo ja osobne by som appku nevyuzival ked uz tolko casu stratim s vkladanim vstupnych dat...
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

09 Jan 2014, 17:53

Tak fajn, ze som to pochopil spravne. Aspon sme si to vyjasnili. No a teraz moj problem. Natukam udaje cez mobilnu apku a neprenasaju sa mi na server. Viete to prosim pozriet? To je ten moj problem. S PC robim dlho, takze viem co robim, len mi to proste fakt z mobilu na server nefunguje. Vidite sice log, ale opacny a mne tento nepomoze, ked data mam iba v mobile a nie a nie na server ich dostat. Presne ako hovorite. Ak mi to nefunguje, apka pre mna nema zmysel.

DAKUJEM.
raf@kvatro.sk
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 14 Dec 2013, 02:35

10 Jan 2014, 10:07

to duchan:

pri uprave vozidla, tam je kategoria, este pred znackou:

Automobil
Automobil(Alternativa)
Motocykel
ta alternativa nie je zalohovana pretoze to ma ine ciselniky,
cize pozrite sa este raz ci to nejde nahodou cez tu alternativu...

vidim tam v logoch len jedno vozidlo , ktore je cez dobry konfigurator
VW Passat 2.0 TDI Business - 103.00kW [2007] ???


Typ som mal vzdy Automobil.
Po vypisani vsetkych udajov je dostupny vyber verzie - uplne dole. Po zvoleni a ulozeni mi vymazalo vyplnene udaje ohladom paliva, typ, model. Co som si ale nevsimol.
Po vasom prispevku som to pozreal a bolo tam len meno podla zvolenej verzie a ostatne nic. Nasledne po doplneni je to ok.
duchan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 21 Dec 2013, 12:49


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť