Priemerná spotreba benzín/LPG

Informujte nás o vašich problémoch s fórom, prihlasovaním, webom či appkou...

13 Feb 2015, 15:42

Mozete mi tu niekto blizsie vysvetlit akym algoritmusom vypocitavat spotrebu v pripade vozidla s LPG ?

Aktualne spajame spotrebu benzinu a LPG pretoze nic rozumnejsie sme nevymysleli.
Aby sme zacali zobrazovat u vozidiel s LPG dva stlpce pre LPG a benzin zvlast, musime mat oddelene dve veci. Spotrebovane palivo a najazdene kilometre. Natankovane a spotrebovane objemy LPG a BENZINU sa daju oddelit. Mame udaje o natankovanych objemoch zvlast pre LPG a zvlast pre benzin. Naviac mame merac zostatku paliva v nadrzi zvlast pre LPG a zvlast pre BENZIN. Ale k tomu potrebujeme aj odpovedajuco rozdelit ubehnute km zvlast na LPG a zvlast ubehnute na BENZIN. Ale tachometer mame iba jeden. Rozdelit ho nevieme a 'kvalifikovane' odhady pomeru km povedu v mnohych pripadoch k nezmyselnym udajom a stavom. Uzivatelia sa budu cudovat a my budeme iba vysvetlovat a ospravedlnovat. Dostaneme sa z dazda pod odkvap.

Ak som prave natankoval LPG, to vobec neznamena, ze som predchadzajuci interval jazdil iba na LPG.

Snazil som sa presetrit ako to je riesene u konkurencii spritmonitor.de

Zistil som, ze ich princip vypoctu je takyto. Zasadny problem rozdelenia ubehnutych km riesia tak, ze ak prave tankuje LPG tak tvrdo prepoklada, ze vsetky km v tom intervale jazdil iba na LPG. Ak tankoval benzin tak naopak predpoklada, ze cely prislusny interval jazdil vylucne na benzin. To je podla mna obrovsky nezmysel a nepripustne zjednodusenie. Taky sposob v mnohych pripadoch bude viest k nelogickym hausnumeram.
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

14 Feb 2015, 08:47

aaaiki píše:Zdravím ja som to vyriešil, tak že som si urobil dve autá a v jednom tankujem benzín a v druhom iba LPG. A tak mám presnú spotrebu benzínu, ktorého tankujem málo, a viem presnejšie koľko som tankoval priemerne plyn. :mrgreen:



Tymto riesenim sa k spravnej priemernej spotrebe LPG a zvlast benzinu znovu nedopracujete, pretoze stale nemate presne rozdelene km ubehnute na ten, ktory druh paliva. Maximalne iba ak odhadom. Pozitivom tohoto riesenia je iba to, ze mate takto k dispozicii sumar natankovaneho objemu LPG (v suhrnnej statistike) a zvlast sumar natankovaneho objemu benzinu. Ked chcete ale poznat celkovu ekonomiku daneho vozidla co sa tyka jeho spotreby (a tou je podla mna priemerna spotreba plyno-benzinu) musite si ju sam vyratat na kalkulacke.
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

16 Mar 2015, 15:32

zakerne ma napadla taka myslienka..
teoreticky pridat dalsi posuvnik 0%-100% a nech si uzivatel zvoli, kolko % najazdil na aky pohon.
napr posuvnik na 5% znamena: 5% benzin, 95% plyn. rozdiel v km sa rozdeli podla tohto pomeru. potom by sa dala urcit relativne presna ( zalezi od odhadu zadavatela/majitela ) spotreba pre oba PHM.

:roll:
Obrázok
kuras
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 07 Mar 2013, 15:31

Re: Priemerná spotreba benzín/LPG

16 Mar 2015, 21:38

ako kludne, ale uz vidim ako si upletieme byc na seba, kedze bude cele meranie nepresne, pretoze toto odhadovat musi byt ina nepresna alchemia.... a ak nevieme vyjadrit presnost tak to radsej ani nebudeme robit, lebo nas akurat skritizuju za to ze to nevedia dobre nastavit a potom sa budu cudovat ake vysledky z toho vychadzaju ....


Sent from my iPad using Tapatalk
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

17 Mar 2015, 00:26

tos... bol to len vystrel :)
pokial chcete mat presny vypocet, musi uzivatel zadat pomer prejdenej vzdialenosti LPG/benzin. aplikacia to nema ako zistit.
Obrázok
kuras
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 07 Mar 2013, 15:31

Re: Priemerná spotreba benzín/LPG

17 Mar 2015, 07:55

vsetci chcu presny - o tom to celom je a toto nie je nastroj ako to dosiahnut -zial :-(


Sent from my iPad using Tapatalk
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

18 Mar 2015, 14:23

A čo takto zmeniť veličinu, v ktorej spotrebu benzínu rátame?

LPG ponechať l/100km a benzínu dať nejaký pomer k LPG. Povedzme na 7 natakovaných nádrží LPG pripadne 1 natankovaná nádrž benzínu.. Alebo čosi podobné...
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

Re: Priemerná spotreba benzín/LPG

18 Mar 2015, 22:45

Juraj toto je riadny ulet :-)


Sent from my iPad using Tapatalk
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

Re: Priemerná spotreba benzín/LPG

19 Mar 2015, 11:42

;)

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

26 Mar 2015, 01:56

robite z toho prilis velku vedu, spritmonitor to ma jednoduche no funkcne. ziadne zadavanie mnozstva paliva, ktore musim odhadnut, ziadne dvojite tankovanie ..

priklad:
1. dam plnu benzinu a nabeham 100km
2. dam plnu LPG a nabeham 400
3. dam ciastocne plnu LPG a nabeham 150 (a zaznacim ciastocne plnenie)
4. dam plnu LPG a nabeham 200 + dam par litrov benzinu, dokopy som od posledneho cerpania dal 850km
5. dam plnu LPG a dam plnu benzinu, spotrebu mi ukaze dajme tomu 10.5 LPG a 1.2 Natural 95..

pride vam to zle vypocitane? Preco ? ved nabehal som sice 1000km mozno, ale na benzin som behal len kym sa nezohrial motor a vtedy zas LPG neslo, cize tie spotreby spocitam a mam celkove naklady na 100km ak potrebujem.. neviem, mne akosi viac magie v prepoctoch netreba, len staci pouzivat spravne oznacenie plna/ciastocna/chybne cerpanie (vhodne pri vypadkoch pamati a nezapisani cerpania) a je to vybavene
PetOOOO
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 08 Mar 2013, 11:23


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť