Priemerná spotreba benzín/LPG

Informujte nás o vašich problémoch s fórom, prihlasovaním, webom či appkou...

Re: Priemerná spotreba benzín/LPG

28 Mar 2015, 09:23

ale ved takto to mame aj my teraz ze je to kvazi packopes spotreba, len ludia by radi kazdy typ paliva oddelili a na kazdy mali spotrebu a toto prave nejde lebo nikto nevyjadri presne kolko coho sa minalo....


Sent from1-



azXZ xazz my iPhone using
Obrázok
admin
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 13 Dec 2012, 09:34

stav v nádržích i konkrétně v L, nejen posuvnítkem v %

19 Júl 2015, 22:21

Zdravím,

dlouho jsem hledal na Androidu appku, co by mi nahradila původní evidence z Windows mobile a zdá se že tato na spotreby.sk je tomu nejblíž. Mám tedy drobné postřehy a z toho návrhy na vylepšení. Aby to nesplynulo, jednotlivé postřehy zadám jako samostané posty k možnosti na to reagovat.

Takže nejdříve: Správně uvádíte, že při tankování nejde oddělit benzin od plynu a je vhodné i když tankuju plyn doplna pokaždé i zaznamenat, kolik aktuálně zbývá v benzínové nádrži. Protože u moderních systemů se startuje na benzin a než to na plyn přepne, tak se vždy projede k LPG i část benzinu. Je fajn že je tedy zde tato možnost, ale uvítal bych, kdybych mohl zadat aktuální zůstatek benzinové nádrže do nějakého pole rovnou i ručně v Litrech, nejen posuvnítkem. Aktuálně zadávám plnost nádrže posuvnítkem v procentech a musel bych si zvlášť počítat, že pokud chci udat zůstatek 43L v mé 60L benzinové nádrži, musím tedy nastavit 71,66%. Přitom těch 43L vyčtu na palubovce z počítače a vím je rovnou a nejraději bych je rovnou při tankování jen zadal a ničím víc se nezdržoval. Možná by stačilo jen aby to kromě procent u posuvníku počítalo a ukazovalo rovnou i aktuální odpovídající objem v L, ale chápu že si to třeba pro údaj k objemu konkrétní nádrže při každém tankování nešahá a s maximálním objemem nádrže zadaným u vozidla pracují pak až výpočty (průměrné) spotřeby.

Ve windowsmobile jsem používal aplikaci AutoKeeper. Při každém tankování bylo k vyplnění kromě natankovanému objemu a typu paliva taky pole Fuel Gauge. Až časem mi došlo jak ho pro kombinovaný provoz úspěšně využívat. Tohle pole šlo kliknutím na vedlejší tlačítko FULL TANK předvyplnit objemem nádrže zadaným v konfiguraci vozidla. Tedy pokud jsem cokoliv natankoval "doplna", nebyla tam jen fajfka že to bylo full tank, ale pole Fuel Gauge se nechalo naplnit reálným zůstatkem v nádrži/nádržích. To šlo krásně využít i pro kombinovaný provoz benzin/LPG. V konfiguraci vozidla jsem měl zadaný objem LPG nádrže. Ten se mi při tankování do pole Fuel Gauge po kliknutí na tlačítko pouze přenesl/předvyplnil a já jsem ten údaj jen povýšil o zbývající obsah v benzinové nádrži. Od doby, kdy jsem to začal takhle používat, dávaly výpočty trochu smysl a výhoda byla, že jsem si mohl sledovat průměrnou spotřebu mezi jednotlivými tankováními, protože u LPG nejsou nikdy obě nádrže v jednom okamžiku natankovány doplna, ale naplněním pole celkového obsahu v obou nádržích s tím že LPG je povětšinou navíc čerpána doplna to počítalo celkem rozumně.
Naposledy upravil Vladan dňa 19 Júl 2015, 23:56, celkovo upravené 2
Vladan
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04 Júl 2015, 00:06

AD objem nádrží v konfiguraci vozidla

19 Júl 2015, 22:27

Co je zde pak ale dost důležité podotknout. U konfigurace vozidla nastavené objemy ať už benzinové a hl. LPG nádrže by měly být čísla, které se mi při tankování doplna jen přenesou (když zafajfknu doplna) a měl bych být schopný si je ještě ve vlastním tankování doeditovat. Ať pak už nejsou s konfigurací vozidla ve vlastních záznamech nijak propojené, aby editace v konfiguraci vozidla mi pak někdy v budoucnu nerozhodila spotřebu. Předpokládám, že většina nás plynařů benzin dotankováváme jen jednou za čas, buď po troškách a nebo do plna. Jinak ale bereme do plné nádrže jen LPG a obsah v benzinové nádrži pomaličku klesá. Reálný objem toho, co do benzinové nádrže natlačím je odlišný od údaje v technické specifikaci a možná tu maximálku člověk s LPG zjistí tankováním až po 2-3 roce. Sám si doposud nejsem uplně jistý, kolik benzinu na max. do nádrže dám a už tankuju jen aby mi ručička dlouho nevisela nad MAX., ted vždy jen do 60l, byť vím že tam ještě 5-10l v případě potřeby natlačím.

Ale hlavne, co se mi stalo tento rok a uvědomil jsem si to až teď. LPG nádrž má revizi jen na 10 let a po té si musím nechat nádrž vyměnit. Nikdy nebude mít nova stejný objem, i kdybych si vybral stejnou jako byla předchozí. Aktuálně jsem si vybral o 5L větší a nechal si plovák tak abych tam měl co nejvíc natankováno. Pokud by výpočty průměrné spotřeby hleděly jen do údajů u specifikace vozidla, tak nevím, který údaj tam nechat. Změním-li tam tedy po 2l čepování údaj u LPG nádrže, pak to přepokládám rozhodí stará data a vylezou z toho nesmysly.

V předešlém postu v popisu toho jak to měl vyřešený AutoKeeper je krásně vidět, že se do každého tankování předvyplněný údaj z konfigurace vozidla pouze přenesl/předvyplnil a pak už u jednotlivého záznamu zustal samostatně vyplněný a jakékoliv zásahy do konfigurace vozidla namely na nic z minulosti vliv.
Vladan
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04 Júl 2015, 00:06

zadávání číselných údajů

19 Júl 2015, 22:45

Zde jsem při zadávání údajů prozatím všude narazil na "přesýpací hodiny" ala Windows Phone, kde musím jak opice ručkovat třeba mezi 1-60 u minut. Z toho jsem byl opruzený i u androidu a jsem rád že v kalendáři u minut se v android dá kliknout na číselný údaj a zadat požadovanou hodnotu primo a rychle a "neručkovat".

AutoKeeper to měl vyřešené ještě celé lépe. Kterékoliv pole se plnilo přes symbol +/- a kliknutím na něj se otevřela malinkatá jednoduchá kalkulačka. Např. u pole Fuel Gauge, které jsem si předvyplnil tlačítkem "Full Tank" na 50,36 (max. zjištěný obsah LPG nádrže v tehdejším vozidle) pak proklik na tlačítko "+/-" jen otevřel malinkou kalkulačku s již předvyplněným údajem 50,36 a já mohl pomocí numerické funkce + jen v rychlosti připočítat odhadnutý obsah benzinové nádrže a výsledek součtu pomocí "=" přenést do pole Fuel Gauge, kde zůstal u každého tankování uložený a pomocí něhož se jednotlivé spotřeby mezi tankováními počítaly.

Neříkám že je nutné zde doimplementovat rovnou kalkulačku, byť by to mohlo univerzálně být k užitku. Ale skrolovat od nuly do 99 mě přestalo na telefonech velmi rychle bavit. Je to neefektivní. A do polí co zde plním se mi nepodařilo zadat údaje rovnou, vždy jen scrollováním.

Prosím o reakci na jednotlivé moje podněty a případně o přímý kontakt na mail, nemám problém zde možná nesrozumitelně zapsané postřehy prodiskutovat v rychlosti a efektivně přes telefon. Aktuálně u svojí Dacia váhám a údaje si už přes rok nikam nezadávám a účtenky s poznámkami skladuju. Nechce se mi zapínat starý Windows Mobile jen kvůli AutoKeeperu, navíc když by to řešilo jen spotřebu a evidence servisů u něj nebyla nic moc.

Díky za reakci.
Naposledy upravil Vladan dňa 19 Júl 2015, 23:56, celkovo upravené 2
Vladan
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04 Júl 2015, 00:06

19 Júl 2015, 22:48

Zdravím Vladan...

wow, super.. Dovoľte, aby sme si to prečítali a dali tak fundované odpovede ;)

Vďaka za vyčerpávajúci feedback ;)
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

22 Júl 2015, 18:05

Zdravím,

takže postupne...

1. Zadávanie objemu paliva v litroch (nie len cez % posuvník)

Toto už fičí skrz všetky appky, postráda to jedine web verzia. Táto možnosť bude zapracovaná, aby bolo vidno ekvivalent objemu v litroch zadaný cez % posuvníka

Obrázok

2. Popisovaný "Fuel Gauge" systém

Žiaľ akokoľvek by sme začali túto možnosť zvažovať, v mometnálnom stave, ako je appka navrhnutá to nie je možné zaimplementovať.. Chcelo by to prekopať všetko, na čom sú naše výpočty postavené. Rizík spojených s podobným riešením je tak veľa, že sa takouto cestou proste nemôžeme vydať.

Súčasne však existuje zopár riešení na vami popisované situácie.

Prvá: ak chcete ešte viac spresniť výpočet spotreby LPG/benzín, skúste ísť do nastavení vozidla a priamo tu zmeňte objem LPG nádrže. Namiesto toho, čo píše tech. dokumentácia uveďte hodnotu, ktoré ste možno kedysi zadávali do WP appky - Vami spomínanú reálnu hodnotu plnej nádrže. Ak tomu venujete trocha času a vo výsledku sa vám bude javiť, že výpočet priemernej spotreby je presnejší ako s objemom udávaným v tech. špecifiácii, ponechajte tam túto hodnotu objemu.

Druhá: ak nastane situácia, kedy na vozidle dôjde k výmene LPG nádrže a tým možno aj k zmene jej objemu, v súčasnosti vám vieme poradiť zaregistrovať svoje vozidlo nanovo. Stav km pri registrácii bude stav km pri poslednom tankovaní so starou nádržou. Budete tak mať síce svojím spôsobom jedno vozidlo registrované 2x, no z iného uhľa pohľadu to už bude nové vozidlo, nakoľko u neho došlo k tech. zmene.
Súčasne sa naskytuje ešte jedno riešenie, kedy si pri zmene objemu LPG nádrže pri výmene za novú môžete všetky údaje o "starom" vozidle vyexportovať do súboru a nahrať všetky tieto údaje do novo registrovaného s novou nádržou.
Takto, budete mať údaje o vozidle so starou nádržou zálohované, údaje o vozidle s novou nádržou si jednoducho naimportujete zo starého a môžete pokračovať v evidencii tankovaní a jázd a sledovať, ako sa podpíše zmena objemu nádrže na výpočte priemernej spotreby.
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

19 Aug 2015, 18:06

Dnes som objavil tento web a appku, tak som sa potesil a hybaj skusat. Dufal som ze budete mat dobre vyriesene Benzin/LPG. Ale zda sa ze ste slabo analyzovali.

1) vacsinou ludia ktory maju LPG tak benzin netankuju doplna. Takze priemerna spotreba na 100km sa neoplati pocitat, respektive ak take tankovania nezada tak ta spotreba nebude vypocitana.

Kedze sa nejaky benzin spotrebuje, tak to staci zobrazovat v statistike za mesiac / rok.
Napriklad ze dany mesiac alebo rok si najazdil xxx km a minul si xxx euro na benzin a xxx euro na LPG pripadne kolko to bolo litrov.


2) ja osobne jazdim tak ze miniem vsetko LPG.
A vo vasej appke chyba moznost zadat tachometer a ze sa minulo LPG.
Dalsie km uz jazdim na benzin az kym nenatankujem, moze to byt kludne aj 20 - 50km ktore by sa nemali pocitat do spotreby LPG

3) ano, je problem urcit kolko km prejdem na benzin kym sa auto zahreje a prepne na LPG a kolko benzinu sa minie.
Ja osobne toto zanedbavam, a prejdene km pocitam akoze sa islo na LPG. Prepnutie nastane po cca 5 - 8km, zalezi na pocasi. Ak idete na vylet cca 500km tak je to uplne zanedbatelne. V pripade kratkych jazd to skresli, ale kto ma LPG na kratke jazdy. Ak ano, tak sa to aj tak prejavy v tankovaniach benzinu a v rocnej statistike.


tato aplikacia to riesi dobre, teda minimalne ma moznost zadat kedy sa minie LPG.
https://play.google.com/store/apps/deta ... .fuelstats
mater
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 19 Aug 2015, 17:26

22 Feb 2017, 00:01

Už před časem jsem zaznamenal, že při tankování jednoho z paliv při DualFuel to zřejmě předpokládá, že tankované palivo beru doplna a mohu teda nastavit jen zůstatek druhého (netankovaného) paliva v nádrži posuvnítkem. To je trochu nereálné pro nás LPGčkáře, když bereme benzín jen částečně. Pak mám nějaký zůstatek v LPG nádrži (odhadnu podle průměrné spotřeby a najetých km od posledního tankování) a aktuální zůstatek benzínové nádrže při částečném tankování benzínu. Naštěstí na webu se to nechá celé poladit - nastavit zůstatky v obou nádržích, ale na cestách to nastavitilné není. Měly by být vždy dostupné k nastavení zůstatky v obou nádržích, aktuálně se bavím o androidí appce. Bylo to tak, když jsem appku začínal používat.

Jinak při přepínání druhů paliva v aplikaci je podivný popisek, které palivo vlastně nastavuju dole jako zůstatek v procentech posuvníkem. V popisku je palivová nádrž. Pod posuvníkem je text Nádrž na LPG. Přijde mi, že jen nezobrazujete tu druhou nádrž a popisky tam zůstaly a je to tedy nelogické. Podle max objemu, co mi to ukazuje, to vypadá, že se tam nastavuje vždy jen zůstatek v benzinové nádrži, i když tankuju benzin. To má smysl při většině tankování LPG doplna, ale při tankování benzínu je to potřeba nastavovat buď obojí a nebo naopak k plné Naturalu doladit neplnou LPG nádrž.

No a často se mi stalo, že začnu zadávat LPG, než dočerpám a zaplatím se telefon uspí a když pokračuju, je druh paliva přeplý na benzin. Teď se mi to ale už pokusně vyvolat nepodařilo, možná je vyřešeno nebo to bylo rukama.

Nicméně jako LPGčkář bych rád měl výchozí palivo při zadávání plnění LPG a jestli si někdo všiml, že při zadání tankování je potřeba při přepnutí z benzinu na LPG nevím proč na okýnko v android app klikat 2x, aby se to přeplo na LPG (pak to už ovšem přepíná tam a zpět vždy jen na jedno kliknutí. Asi se tím prvním klikem okýnko odemyká?)

Co jsem prosil a ocenil bych, než zůstatek v nádrži druhého paliva zadávat nepřesně posuvnítkem, raději bych se proklikl do pole a zadal tu hodnotu konkrétním chtěným číslem, jako zadávám litry a kilometry. Jednak když mi benzin ukazuje zůstatek 6L, tak to chci zadat přesněji, přesto se nakonec musím smířit s nepřeným a posuvnítkem se strefovat a vybrat si buď např. z 5,4 nebo 6,1. Ať si je to tam pak někde vyjádřené třebas i jako % kapacity nádrže, ale rád bych si tam zadal rovnou mně známé numero.

Už to bude skoro 2 roky, co jsem zde poprvé reagoval. Moc se toho nezměnilo. Nutno však říci, že u LPG + benzín jde opravdu počítat jen se součtem spotřeby obou paliv a to vyjadřovat na 100km a že k tomu je nejlepší nástroj průběžně zaznamenávat alespoň orientačně stav obou nádrží při každém tankování, podobně (a nebo případně ještě trochu lépe) jak nám aplikace v současnosti umožňuje. Ideálně tankovat LPG doplna a mít možnost ze systému vozidla např. vyčíst stav benzínu v nádrži a ten si přesně poznamenat.
Vladan
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04 Júl 2015, 00:06

22 Feb 2017, 13:00

dobry den,

dakujem za obsirny report.

momentalne sa potykame s vacsim mnozstvom bugov, ktore ma koder na stole. Mal by finisovat, tak verim, ze aktualizacia zavita do gplay v najblizsich dnoch. Ten by mal v sebe obsahovat aj opravy fixov pri tankovani LPG a zobrazenie iba jedneho posuvnika

Tankovanie na LPG ako take, logika pri zadavani tankovania, ako aj grafika samotneho tankovania je zjavne pretrvavajuciim problemom iba na Androide. reporty z iOS, WP ci z webu nemame. Pisem si to preto na zoznam, spravim si porovnanie skrz vsetky platformy a aj za pomoci Vasho reportu sa to pokusim s vyvojarmi doladit.

Zatial Vam dakujem za vas cas pri pisani skusenosti s pouzivanim appky pri tankovani na LPG.
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

22 Feb 2017, 13:26

Medzicasom mi prisla appka od kodera, poslal som Vam na mail link na stiahnutie..

Predtym si dajte v appke manualnu zalohu dat, aby ste mali vsetko ulozene a nasledne appku odinstalujte..

Po stiahnuti treba mat povolenu instalaciu appiek tretich stran.

V tejto verzii by mali byt fixnute posuvniky + sice nie je mozne zadavat objem v litroch, no mate moznost zadat objem v percentach, cim sa viete dostat na hodnotu, ktoru potrebujete presnejsie, ako tomu vo Vasom pripade moze byt v pripade posuvnika.
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť