Přepínání vozidel, multiměnové tankování a spojené potíže

Informujte nás o vašich problémoch s fórom, prihlasovaním, webom či appkou...

Přepínání vozidel, multiměnové tankování a spojené potíže

26 Mar 2017, 22:18

Dobrý den, Vaši aplikaci jsem úspěšně používal pár let, než jsem předloni po koupi nového auta narazil na pár problémů, které mne od jejího užívání odradily.
Chci se k užívání vrátit (účtenky z termotiskáren už blednou :)) a rád bych se poradil, jak na to, abych zbytečně nezadával spoustu údajů, které pak při synchronizaci přijdou vniveč.
Níže popíšu moje problémy při užívání aplikace/webu:
1) V databázi mám 2 auta, staré prodané a nové užívané. Na webu nejsem schopen nové označit jako defaultní/primární pro zobrazení po přihlášení. Auta se zobrazují podle času vložení, tj. staré a prodané je "navrchu".
2) V appce mám fotku nového auta z foťáku/galerie mobilu, na web se ale fotka nesynchronizovala.
3) Protože se často pohybuji mezi Českem a Slovenskem a po Evropě jezdím na dovolenou autem, nebo si auto na dovolené půjčuji, zadávám poměrně často tankování kromě CZK i v EUR.
Měna tankování je teď, pokud tomu dobře rozumím, nastavena globálně na úrovni uživatele, nikoliv vozu a navíc se možná nesynchronizuje mezi webem a appkou. Takže pokud si na dovolené půjčím auto, přidám ho na mobilu do appky a appku si nastavím na EUR, nastavím tím EUR v appce i u auta, které používám doma. Navíc pokud mám na webu nastavené CZK, po návratu z dovolené zapomenu přepnout appku zpět do CZK a sesynchronizuji, přenesou se mi údaje o tankování v částkách v EUR, např. 44, ale na webu je uvidím jako 44 CZK, protože měna se nepřenese.
Nevím, jestli je výše popisovaný stav pravdivý v aktuální verzi, ale v době, kdy jsem appku přestal používat (cca podzim 2015) to tak nějak muselo být. Pokud se podíváte na můj účet, uvidíte nepoužívaný Mégane s měnou nastavenou na EUR, ale částkami tankování evidentně v CZK (1.000+ za tankování) a Astru s měnou EUR a částkami v EUR (40+ za tankování), které jsem ale v mobilu/tabletu zadával v CZK a oni se nějak přepočítaly do EUR.
Rád bych si byl jist, že pokud teď udělám export databáze, vše opravím zpět do správných měn v Excelu, a importuji, tak v budoucnu nedojde k nesmyslnému přepočtu do jiné měny a já to opět nebudu muset opravovat.
Data zadávám tak 50/50 přes appku a web.
Díky moc za jinak skvělou aplikaci a přeji spoustu nápadů a sil do budoucna.
J. Peták (pettydroid@gmail.com)
Pettydroid
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 21 Dec 2013, 00:26

27 Mar 2017, 12:06

Dobry den,

dakujem za obsiahly feedback

1. hm, toto tam nemame, ze by ste si vedel zadavat kvazi defaultne vozidlo, ktore sa zobrazi po prihlaseni.. je to na zvazeni, naozaj to je v podstate jedno kliknutie, ktore musite aj tak urobit, ak idete zadat tankovanie/naklad/jazdu a pod.. Pouvazujem, ale momentalne to nie je priorita c.1 ;)

2. jj, predpokladam, ze ide o android. O tomto vieme dlhsie, ze sa nesynchronizuju foto. Zatial tam je len moznost nahrat foto lokalne.. Koder to zapracovava do aktualizacie, ktora by mohla prist v najblizsich 2 tyzdnoch, takze foto sa zacnu synchronizovat medzi webom a appkou (podobne ako tomu je napr. na iOs)

3. hm, toto musim pretestovat, ako sa to sprava. Co som zatial zbeznel poklikal, tak sa to nesprava korektne ked zmenite menu.. Budeme musiet prekopat.

Cize aby som to uzavrel, ano, ak zacnete teraz appku pouzivat, a budete zadavat v roznych menach, appka ani web Vam to neprepocita spravne. Ale ako keby iba zmeni symbol za ciastkou, ktoru ste tankoval.

Na druhej strane, pri zadavani tankovania mate moznost zmenit menu aj priamo v poli na tom urcenom pri pridavani noveho tankovania, a sumu v CZK ktoru zadate Vam automaticky prerata aktualnym kurzom a tankovanie vam ulozi v Eurach, co vsak chapem, ze nemusi byt idealne riesenie.

Cize pozrieme sa na to, kedze tu vznika au mnozstvo situacii, kedy ludia prepinat medzi menami, no nebudu chciet, aby im v ramci jedneho vozidla prepocitavalo sumu a pod. Cize budeme musiet aj pridat moznost "Ak zmenite menu, prepocitat / neprepocitat vsetky zadane tankovania aktualnym kurzom"..
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

27 Mar 2017, 21:29

Dobrý den,

díky moc za rychlou odpověď.

Ad 1. Je to drobnost, která by byla milá. Dalo by se to asi rychle obejít tříděním/zobrazením dle abecedy, kde by se defaultní vůz jmenoval "01 Auto", atd. Ale fakt to není priorita ;)

Ad 2. Taky drobnost, ale asi to někdy pradávno fungovalo, protože jsem příliš líný, abych to nahrával dvakrát a to staré auto mám jak v appce, tak na webu a myslím, že jsem ho fotil android telefonem.

Ad 3. Zadám to všechno znova a nebudu přepínat měnu na globální úrovni, jen u jednotlivých tankování. Tolik zas nejezdím, abych měl za 2 roky stovky tankování. Ta volba nepřepočítat aktuálním kurzem je bezva nápad, protože až nám ČNB přestane držet CZK nízko a vůči EURu kurs zpevní o 2 koruny na EURo, tak se všechny výdaje v zahraničí rázem změní o 7,5%, což je dost. A pokud appku někdo používá pro účetnictví, tak taková změna v průběhu roku moc vítaná nebude.
Pettydroid
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 21 Dec 2013, 00:26

07 Apr 2017, 11:28

Dobry den,

2. dnes isla do google play aktualizacia, ktora by mala vyriesit sync foto medzi webom a apkou. Cize ked si teraz nahrate novu foto z telefonu, mala by sa Vam synchronizovat aj na web. Nova verzia app je 2.1.2

3. kodera mam vytazeneho, mene sme sa zatial nevenovali. ked budu nove info, dam vediet
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť