zmizeni dat

Informujte nás o vašich problémoch s fórom, prihlasovaním, webom či appkou...

zmizeni dat

28 Feb 2017, 21:52

Dobry den,
dnes cca kolem 16:00 hod me prestala fungovat mobilni aplikace na Androidu. Po spusteni se zobrazi pouze uvodni obrazovka "spotreba.sk" a pak se aplikace zavre. Opetovnou instalaci jsem zatim nezkousel, protoze se obavam nenavratne ztraty dat. Jak jsem totiz zjistil po prihlaseni pres web, zmizela mi vetsina vozidel na mem uctu. Z 12 registrovanych se tam nyni zobrazuji pouze 4.
Prosim o pomoc, jak mam nadale postupovat, abych se dostal ke zmizelym datum a nadale mohl pouzivat aplikaci.
Dekuji za info

P.S. Kdyz zvolim volbu "Sdileni mych vozu", tak v roletce vozidel vidim vsechny, ale dal delat nic nemohu.
Mange
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Aug 2015, 13:22

01 Mar 2017, 10:51

Dobry den,

pozriem sa, kde nastal problem. V sucasnosti nevidim v zozname logov ziaden zaznam, tak sa na to musim pozriet s koderom, preco je tomu tak.

Napisem hned, ako budem vediet pomoct s obnovou dat zo zalohy.
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

01 Mar 2017, 14:18

dobry den,

skusal som v apke pod Vasim kontom obnovit udaje zo servera a nacitalo mi 12 vozidiel, cize by ste nemal prist o ziadne vozidlo..

posledna ciastkova zaloha udajov (tankonie, jazda a pod.) bola appkou vykonana 28.2, takze po obnove dat by ste nemal prist o ziadne data..

skuste si teda preinstalovat appku a po overeni konta obnovit udaje zo zalohy.

dovod, preco spominane vozidla na webe nemate zobrazene je ten, ze vozidlo pridane v appke nebolo navolene vyberom znacky, model, motor, cim na webe nemame dostatocne udaje pre zobrazenie takehoto vozidla.

v pripade, ze chcete aby boli vsetky vozidla zobrazene aj na webe v pripade vypadku, ako je tento, je potrebne po obnoveni udajov zo zalohy vozidla, ktore nemaju plny tvar pri zadani v appke editovat a chybajuce udaje doplnit.

v pripade, ze by ste mal s cimkolvek pocas obnovy dat a instalovania appky problem, dajte mi vediet
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

02 Mar 2017, 23:43

Dobry den,
dekuji za rychlou reakci. Aplikaci jsem preinstaloval a natahl data ze zalohy a vse je v poradku.
Jedine co se mi ted stava je, ze po ukonceni a ulozeni zaznamu trasy se mi nezapisi data s adresou. Pole zustanou prazdna a jsou tam jen GPS souradnice. Pocitam, ze to bude asi nejakym nastavenim v telefonu a nikoli v programu samotnem?
Mange
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Aug 2015, 13:22

02 Mar 2017, 23:51

hm, skuste prosim overit, ci mate v povoleniach aplikacie povolene ziskavanie polohy

Nastavenia > Aplikacie > Spotreba.sk > Povolenia aplikacie > Vasa poloha

Ak to nepomoze, skusim sa na to blizsie pozriet
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

05 Mar 2017, 00:29

Opravneni k ziskavani polohy mam a aplikace bezi i na pozadi. Zatim jsem na to neprisel cim by to mohlo byt.
Mange
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Aug 2015, 13:22

07 Mar 2017, 22:31

Tak jsem zkousel vsechno mozne a stale bez vysledku.
Do zaznamu jizdy v poli 'Odkud' a 'Kam' se adresa nezapise, ale GPS souradnice ano.
Zajimave take je, ze se mi nezobrazuje ani zaznam trasy na mape v prubehu jizdy. Rychlost i graf rychlosti funguje normalne.
Mange
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Aug 2015, 13:22

17 Mar 2017, 11:32

Hm, skusal som za posledne dni vsemozne veci, mne sa zasa tento problem nedari nasimulovat :(

Jazdu mi zapise korektne..

Pozeram vsak, ze dnesna Vasa jazda s vozidlom Iveco Daily bola zapisana korektne.. Predpokladam, ze to je GPS zaznam..

Cosi sa zmenilo?
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

20 Mar 2017, 21:58

Tak uz jsem si nevedel rady jak to zprovoznit a zkousel jsem ruzne telefony.
Uplne prvni telefon Xiaomi Redmi 2 zapisoval vse korektne, pak jsem zkusil ten vyse popisovany Lenovo Vibe p1m, ktery s tim mel problemy. Jizdy ze 17.3. jsou pro zmenu s obycejnym myPhone Fun 5 a ten zase adresy zapisoval. No a ted zkousim Huawei Y6 II Compact a zase se mi nedari zapis adres zprovoznit.
Marne patram v nastaveni, kde by mohl byt zakopany pes :)

A jeste bych se rad zeptal, zda mozne zaplatit licenci programu i nejak jinak nez platebni kartou. Treba prevodem na ucet. Diky za info.
Mange
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Aug 2015, 13:22

20 Mar 2017, 22:19

Dobry,

hm, preverim, ci to nie je nejaka vychytavka vyssich androidov a kompatibility napriec roznymi zariadeniami.

Platba za aplikaciu musi prebehnut v ramci googleplay. Neviem, ci gplay umoznuje ine platobne metody, skor nie.
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť