Prvé tankovanie

Informujte nás o vašich problémoch s fórom, prihlasovaním, webom či appkou...

Prvé tankovanie

12 Nov 2016, 18:35

Dobrý deň,
mám problém pri zadaní prvého tankovania.
Auto malo v nádrži niekoľko l spravil som cca 100km a potom som dotankoval plnú nádrž. Aplikácia však hlási že nesprávne zadaé tankovanie lebo priemerná spotreba je mväčšia ako 30l/100km alebo menšia ako 1l/100km.
Mám aj nastavený približný počiatočný stav nádrže.
Ráta s tým aplikácia?
segon
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 23 Sep 2015, 19:36

22 Nov 2016, 12:53

Dobry den,

no ono ked si to date na papier, tak to vyzera nasledovne.

Pociatocny stav tacho: 155549.00
Pociatocny stav nadrze: 12,1l

Prve tankovanie, ktore mate zadane:

Stav tacho: 155659.00 - rozdiel oproti predchodziemu stavu 110km
Tankovanie do plnej: 36,97l

Spotreba sa musi vyratat len z tychto cisel... Cize prejdena vzdialenost 110km, natankovane 36l... Ludske oko hned vidi, ze to nemoze dat dobru spotrebu, Vy takisto ak by ste si chceli taketo tankovanie rucne preratat a vyratat si spotrebu, nevedeli by ste sa dopatrat k ziadnemu poriadnemu cislu.. Pretoze ste neprejazdil 36l na 100km..

Odporucam preto zadat ako pociatocny stav tachometra prave to prve tankovanie.. Cize namiesto toho, co tam mate teraz zadane, tam budete mat pociatocny stav nadrze 100% a stav tachometra 155659 km... Vsetky dalsie tankovania ktore budu nasledovat uz budu mat spotrebu vyratanu spravne..

V pripade, ze chcete mat aj toto prve tankovanie zaevidovane, mozete si ho dat do polozky naklad..
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

23 Nov 2016, 14:15

Ďakujem za odpoveď. Nastavil som si počiatočný stav na prvé tankovanie.
segon
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 23 Sep 2015, 19:36

21 Dec 2016, 16:58

Pekný deň...
Doteraz som na Androide používal inú aplikáciu na rátanie výdavkov, ale nakoľko som prešiel na IOS... Ale to nie je podstatné... K veci...
Tiež ma zarazilo zadávanie prvého tankovania, kde je rozpor medzi logikou a matematikou... Pritom by stačilo (toto nie je môj nápad) pri tankovaní zaškrtávacie políčko "PRVÉ TANKOVANIE". Pri jeho zaškrtnutí by aplikácia zarátala len výdavok za tankovanie, dátum a miesto tankovania, ale nezarátala by hodnotu do priemernej spotreby. Tým by som mal prehľad kedy som reálne natankoval a za koľko a nevznikol by problém s priemernou spotrebou...
tajfun76
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 21 Dec 2016, 05:13

Prvé tankovanie

13 Feb 2017, 22:49

Dobrý deň,

S tým prvým tankovaním sa fakt nedá nič urobiť? S novým autom človek uteká rovno na benzínku a keď zadám 0km a 60 litrov ako prvé tankovanie rozbije to priemer dojazdu na nádrž, maximálnu spotrebu (30) a ďalšie priemery. Bez toho, keď sa pridá až druhé tankovanie, štatistika fajn, ale chýba záznam o prvom tankovaní. Ako sú ďalej vyratane costy na km? pri tom druhom tankovaní by sa mal zobrať počet spálených litrov a cost vyrátať podľa ceny za liter z predošlého tankovania a nie zobrať posledné tankovanie ako cost prejdenych kilometrov medzi tankovaniami. Cena posledného tankovania (keďže palivo je akurát v tej cene v nádrži) by nemala vstupovať do aktuálnej ceny na km ale mohla by byť uvedená ako hodnota nepoužitých Phm. V rámci firemných štatistík a spoplatnovania súkromných km sa pri uzávierke tiež zvykne rátať aj s hodnotou Phm v nádrži. Čo si o tom myslíte?

Ďakujem
LBH12
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 13 Feb 2017, 14:28

16 Feb 2017, 13:03

Dobry den,

v prvom rade, v pripade, ze Vam appka/web zobrazi "Nespravne zadane tankovanie", co znamena, ze priemerna spotreba za dane tankovanie je nizsia ako 1l/100km alebo naopak vyssia ako 30l/100km, do priemernych dojazdov, celkovej priemernej spotreby alebo ostatnych statistik sa taketo tankovanie nezapocitava. Je to prave z dovodu, aby to nekazilo celkovy priemer v statistikach.

V druhom rade. Prve tankovanie je vecny problem :/

Absolutne idealny pripad je vtedy, ked s absolutne novym autom idete na benzinku, natankujtete do plnej a az potom taketo auto zaregistrujete v appke / na webe s plnou nadrzou a stav tacho povedzme tych 5km..

Koniec koncov, v pripade tohto prveho tankovania aj tak nemate este co pocitat, ide len o startovaciu hodnotu.

Ak vsak chcete aj prve tankovanie mat evidovane, mozete si ho zadat ako naklad v polozke "Naklady/Prijmy"

Chcem vsak pripomenut, ze aj napriek tomu mate auto zaevidovane este pred prvym tankovanim, a prve tankovanie vykonate tak ako ste pisal, cize prve tankovanie nie je mozne vyratat, taketo tankovanie je u nas evidovane ako "Nespravne zadane" a nezaratava sa do celkovej statistkiky vozidla a nemalo by sa preto ani negativne odrazit na dalsich tankovaniach..

Aby som to vsak len nezahral do stratena, ako by ste tuto situaciu riesil v pripade, ze si tankovania evidujete v exceli a mate rovnaku situaciu? Nove auto, prve tankovanie, no nie je mozne vyratat priemerku? Predpokladam, ze by ste to evidoval iba ako prvotny naklad..

V pripade, ak sa mylim, alebo mate k tomuto lepsie riesenie, dajte vediet, budem rad..
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

aj druhe tankovanie

07 Júl 2017, 22:04

Kde je teda chyba ked som po prvom tankovani pri stave tacho 6km nacerpal plnu, presiel som 600km cca a aj tak mi to nevyratava spotrebu? spravil som chybu ja? viz obrazok z app.
Prílohy
tank.jpg
tank.jpg (18.45 KiB) Zobrazené 5516 krát
mirmas
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29 Mar 2017, 11:59
Bydlisko: Bratislava

07 Júl 2017, 22:34

mate pravdu, ani z mojho pohladu sa to druhe tankovanie nesprava korektne..

preverim s koderom, kde je pes zakopany, vdaka za feedback ;)
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť