Aplikácia Spotreba

Tu prijímame vaše návrhy na vylepšenie našich appiek, prípadne webu spotreba.sk

Aplikácia Spotreba

21 Júl 2015, 00:54

Ahojte,

dovoľujem si prispieť najprv sa opýtam spravil som nejaké tankovania už, ale vznikli mi "dva problémy", a to:
1. snažil som sa pochopiť tú lištu, ktorá zobrazuje percentuálny podiel v nádrží ale to neviem ani ako odhadnúť jedine ak je plná tak je plná ak prázdna tak prázdna a preto moja otázka znie, hrá to nejakú rolu?

2. ako sa berie, že mám plnú nádrž? Ak mám v aute papierovo 45 litrovú nádrž aj do systému som dal, že 45 litrov, tak a napríklad natankujem 50 litrov tak ako to výpočet berie?

Ďakujem
McRae
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 25 Jún 2015, 20:04

21 Júl 2015, 07:01

Zdravím,

1. no ten posuvník hrá dosť zásadnú rolu pri čiastočnom tankovaní.. Ak tankujete do plnej, necháte na 100% a posuvník neriešite, ak však tankujete len za nejakých 15-20 eur a do plnej máte ďaleko, pre čo najpresnejší výpočet priemernej spotreby je potrebné vedieť, aký bol stav v nádrži po dotankovaní.

Keďže pri tankovaní je ťažko odhadnúť na litre, koľko je v nádrži, navrhli sme tento grafický posuvník, kde človek pri pohľade na palubnú dosku vie z ukazovateľa stavu nádrže odčítať, koľko paliva má v nádrži a dosadiť to do grafického posuvníka... Appka si už potom všetko preráta sama za vás...

2. tak neviem ako chcete zachovaním fyzikálnych zákonov natankovať do 45l objemu 50 litrov, ale môžem sa spýtať, či a ako to máme ošetrené :)
Každopádne videl som mnoho userov zadávať niekoľko tankovaní do jedného.. Povedzme, že ste na dovolenke v zahraničí, počas nej dotankujete 3x plnú nádrž, ale evidenciu ste si priebežne nezadávali.. Ak teda po dovolenke nechcete zadávať 3 tankovania zvlášť, môžete zadať kľudne len jedno jediné tankovanie ako sumár za vsětky typu: 180l, 250€, a stav tacho pri poslednom tankovaní... Ak zadáte všetky hodnoty korektne, naša appka nemá s výpočtom priemernej spotreby problém...
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59

22 Júl 2015, 18:09

Tak ten posuvník ak hrá takú úlohu tak potom asi nič moc ale no neviem budem testovať, ale k tým fyzikálnym proprciam pripájam prílohu.

Toto je oficiálny ŠKODA dokument, ktorý uvádza, že do bežnej nádrže ide natankovať viac ako je určené papierovo ;)
Prílohy
palivove_nadrze1.jpg
palivove_nadrze1.jpg (216.99 KiB) Zobrazené 30202 krát
McRae
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 25 Jún 2015, 20:04

22 Júl 2015, 18:54

Potom nám dajte feedback z testovania, radi prijmeme akýkoľvek podnet pre čo najpresnejší výpočet spotreby paliva ;)

K Vašej druhej otázke resp. podnetu. Je všeobecne známe, že pri tankovaní viete ešte nejaký ten liter dva natlačiť až po hrdlo. Nikto vám nebráni. Náš systém ráta iba s číslami, ktoré mu napíšete a odráža len realitu toho, čo do neho zadáte.

Ak do Škodovky natlačíte o 22l viac (mali by ste však vedieť, že týchto 22l nejde do nádrže ale pravdepodobne na miesta, odkiaľ to bude treba odčerpať a teda sa tento objem reálne nespotrebuje, súčasne tak výpočet reálnej spotreby bude niekde úplne mimo, avšak nie vinou appky), appka vyráta presne to, čo ste do nej zadali. Výpočet nebude zlý, avšak appka nemôže vedieť, že ste 22l vyliali bokom ;)
(note: osobne sa domnievam, že tých 22l škodovka uvádza pri LPG/CNG)

Takisto by sme sa tu mohli baviť, že akú spotrebu vám appka vyráta, ak natankujete do plnej a ešte 10l do bandasky.. No vyráta spotrebu aj s bandaskou, aj keď nelogickosť takto zadaného tankovania snáď ani netreba rozoberať.

Platí presne to, čo som už popísal vyššie. Ak zadané korektne, jedno tankovanie môže v sebe zahŕňať natankovaných 4 000l pri prejdenej vzdialenosti 65 000km.. Nie je problém ;)
Obrázok
Atlas
Administrátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 305
Registrovaný: 08 Jan 2013, 10:59


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť