Fenomén, vyššia spotreba.

Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti s aditívami, štýlom jazdy a pod...

13 led 2014, 10:06

Nechcem sa chvastat, ale pokial nehladate sportiaka, tak velmi sa mi osvedcil moj sukromny Fiat Doblo ktory ma sice iba 1,3 motor, ale spotreba v meste sa pohybuje okolo 4,5 l (diesel). Ked som isiel komplet nalozeny s celou rodinkou (2 dosp. 3 male deti + preplneny kufor blbosti) v lete na dovolensku do Chorvatska, tak som pri priemernej rychlosti 100 km/h mal spotrebu 4,2 l. Chorvatsko sme otocili na plnu nadrz a to sme este tam nieco pochodili ... no jednoducho PARADA! Takto si predstavujem nenarocne auto.
Samozrejme, ze sa to rozbieha ako kamion, co by ste chceli od 1,3-ojky, ale na dovolenkovu jazdu to staci. Chodievam s tym aj na sluzobky ... da sa na to zvyknut. :-)
raf@kvatro.sk
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 29
Registrován: 14 pro 2013, 02:35

04 úno 2014, 21:04

Jak píšeš výš, už jen sundaná noha z plynu x metrů před obcí, zatáčkou atd. ušetří sakra hodně oproti přeměně energie z motoru na teplo v brzdách při brzdění těsně před.
O II Combi 1.9 TDI PD 77 kW BKC MR06
Obrázek
šulda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 39
Registrován: 13 říj 2013, 16:39

12 úno 2014, 18:31

Já mám starý šrot BMW 318 TDS jezdím na Bio naftu a 6 nebo 7l max a to nejezdím nějak slušně kilometr mě vyjde na 2kč.
Fabia 1.9TDi 74Kw EGR OFF
Obrázek
NoStressCZ
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2013, 15:11
Bydliště: Kyjov

13 úno 2014, 11:41

NoStressCZ píše:kilometr mě vyjde na 2kč.

Já to mám za 0,076 € (eura vydělaný v zahraničí, takže nepřepočítávám ;) ).
O II Combi 1.9 TDI PD 77 kW BKC MR06
Obrázek
šulda
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 39
Registrován: 13 říj 2013, 16:39

14 úno 2014, 13:57

Tak to je pohoda.
Fabia 1.9TDi 74Kw EGR OFF
Obrázek
NoStressCZ
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2013, 15:11
Bydliště: Kyjov

spotreba

20 úno 2014, 18:58

Moje skusenosti
Leto: kupil som Michelin energy saver (predtým continental) spotreba sla dolu, na nadrz + 80km 35l LPG=680km + asi 5l benzín. Samozrejme ako pisu hore nejazdim sportovo.
Zima: spotreba + 1-1,5,l na snehovych podmienkach, tuto zimu + 0,5-O,7l
palo24
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12 lis 2013, 15:35

18 bře 2014, 23:20

Ono zalezi aj kde a aka PHM sa tankuje, kedze je zname, ze na SK je tam plno vody. Niekde menej, niekde viac a prave to moze mat vplyv na rozdielnu spotrebu. Osobne uz 2 roky tankujem len v Rakusku, na tej istej pumpe a spotreba sa mi vobec nezmenila. Ale samozrejme musim podotknut, ze na plnu nadrz prejdem viac (co som postrehol tak cca o 150km, v lete), nez na slovenskej nafte (Shell, OMV) :evil:
Samozrejme v zime to zerie trosku viac.
Obrázek
Kyselinka
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2013, 10:24

25 led 2017, 22:17

Zanedbáme-li provozní podmínky (hustota provozu, druh pneumatik, opotřebení motoru), veliký vliv má kvalita paliva a zejména čistota a funkčnost palivové soustavy, čerpadlem počínaje a vstřikovači konče.

Měl jsem jednu dobu problém s rostoucí spotřebou bez zjevné příčiny a s kolísáním výkonu ve vyšších otáčkách. U motoru 1.8T 20v AUQ i AGU je to velmi častý problém s mnoha možnými technickými příčinami, takže mě to nepřekvapilo. Už mne napadaly katastrofické scénáře s poškozeným turbem nebo prasklými výfukovými svody, ale nakonec se ukázalo, že problém je zcela banální - ucpané palivové vedení. Zanedbal jsem totiž výměnu palivového filtru. Jezdil jsem s ním několik sezon, až se filtr rozpadnul, jeho kusy přicpaly palivové vedení a poškodily regulátor tlaku paliva. Diagnostika paradoxně nic neukázala. Vyměnilo se palivové vedení, filtr i regulátor a auto jezdí zase jako dřív. Spotřeba šla o litr dolů, auto konečně táhne ve všech otáčkách a já už vím, že příště nemám na předepsané intervaly výměny filtrů kašlat.

Ne nadarmo se říká - čistota, půl zdraví... :D
Škoda Octavia RS 1.8T 20v Stage 1 160kW 325Nm
Obrázek
Rudy_742
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 11
Registrován: 05 črc 2016, 12:47
Bydliště: Děčín, Česká republika


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Soubory cookie nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s tím, že používáme soubory cookie. Další informace Zavřít